Kineziológia „one brain“ sa dá využiť aj pri stravovaní

V kineziológii sa využíva metóda testovania svalov (biofeedback), kedy negatívna emócia sval zoslabí, kým pozitívna ho spevní. Jej nové využitie pri stravovaní prináša skvelé výsledky.

Kineziológia „one brain“ sa dá využiť aj pri stravovaní

Názov tejto alternatívnej terapie je odvodený od slova one brain (jeden mozog), čo znamená, že mozog funguje ideálne vtedy, keď spolu pravá a ľavá hemisféra dokonale spolupracujú.

K tomu sa využíva metóda testovania svalov (biofeedback), kedy negatívna emócia sval zoslabí, kým pozitívna ho spevní. Mozgu sa zadá otázka a odpoveď typu ÁNO/NIE príde v podobe zmeny svalového napätia.

Stúpenci tejto metódy veria, že každá skupina svalov má vzťah k ďalším častiam tela a k jednotlivým orgánom, zažívaciemu ústrojenstvu, žľazám, kostiam a krvnému obehu - a že pokiaľ sú v dobrej kondícii svaly, je i telo v poriadku.

Stres, pracovné preťaženie, bolesť, strach, smútok, hnev, … nepriaznivo ovplyvňujú fyzické a psychické zdravie. Človek potom často pri riešení situácií začína strácať schopnosť logického uvažovania a nadhľadu, jeho rozhodnutia sú chaotické a chýba im kreativita. V práci aj doma dookola opakuje staré, deštrukčné a neproduktívne reakcie.

Kineziologia je zameraná na uvoľnenie týchto stresových blokov. Odstraňuje tieto podvedomé obmedzenia spôsobené negatívnymi emocionálnymi reakciami na životné udalosti a pomáha urobiť krok dopredu, smerom k pozitívnej zmene.

Odblokovanie kineziologickou metódou zlepšuje:

 • vnútornú stabilitu a emocionálnu vyrovnanosť,
 • harmonizuje vzťahy - partnerské, rodinné, pracovné,
 • zvyšuje profesionálnu výkonnosť,
 • zlepšuje komunikatívnosť,
 • odstraňuje obavy z verejného vystupovania,
 • zlepšuje schopnosť sústredenia a učenia,
 • pomáha uvoľniť sa od vnútorného napätia, odstraňuje nespavosť,
 • odstraňuje komplexy, depresie, úzkosti, obavy z budúcnosti, z neúspechu,
 • eliminuje obavy z autorít, zo školy,
 • pomáha pri riešení psychosomatických problémov,
 • odstraňuje alergie, ...

Kinezilógia využíva aj pri stravovaní. Ide o tzv. kineziologické stravovanie. Ak sa jedia správne potraviny v správny čas, telo ich dokáže optimálne spracovať.

Kineziologické sedenie trvá 50 až 80 minút. Niektoré problémy je možné odstrániť už po 2-3 sedeniach, iné si vyžadujú viac sedení. Nie je pritom dôležité aký hlboký je problém, ani ako dlho trvá. Za pomoci kineziológa si klient vybaví negatívnu udalosť, uvoľní sa emocionálna bolesť viazaná na túto udalosť, a v prítomnosti, už bez emocionálnej záťaže, racionálne zhodnotí svoje nové možnosti správania. Na nastolenie energetickej rovnováhy v organizme sa používajú korekcie pozostávajúceho z dychových cvičení, masáže akupresúrnych bodov, pôsobenie svetla a farieb, cviky na koordináciu mozgových hemisfér, ...

Ako kineziológiu vníma kineziologička Mária Kollárová, ktorá pracuje v oblasti alternatívnej medicíny od roku 1998

"Neustále hľadáme cestu k harmónii a oslobodenia sa od stresu. Mali by sme vedieť, že príčina nášho stresu je v nás samých. Keď si uvedomíme, že stres je tiež energia, tak máme možnosť túto energiu správne využiť. Každý človek má z fyziologického hľadiska 100 % energetický potenciál, ale často ho využívame menej než na 50 %. Je takmer nemožné, aby sme svoju energiu v živote využili naplno, pretože sme neustále vystavovaní rôznym stresujúcim situáciám, ktoré blokujú časť našej energie. Ďalší vplyv na našu energiu majú aj iné faktory, ako je nesprávne stravovanie a nesprávny životný štýl.

Kineziólogia, ako metóda 21. storočia, nám ponúka pomoc v mnohých doposiaľ neriešiteľných problémoch. Ľudský organizmus pracuje ako počítač s obrovskou kapacitou pamäte. Ukladáme doň informácie počas celého života. Každá informácia sa zapisuje do bunečnej pamäte mozgu a tela a tam je registrovaná až do konca života človeka.

Facilitátor kineziológie nám pomôže dostať sa k potrebným informáciám a zodpovedajúcej technike, ktorá nám pomôže odstrániť energetický blok a navodiť v nás opäť harmóniu tela, mysle a ducha.

Abeceda ťažkostí, z ktorých kineziológia uvoľňuje stres, ktorý ich spôsobil:

Agresivita, alergie, dyslexia, bolesti, časté úrazy, depresie, farbosleposť, hyperaktivita, impulzívnosť, kožné ochorenia, krátkozrakosť, neplodnosť, neschopnosť rozhodnúť sa, nespavosť, netrpezlivosť, nočné mory, obezita, pomočovanie, strach, škúlenie, problémy s učením, zajakávanie, zámena ľavej a pravej strany, zápcha, závislosti - alkohol, drogy, cigarety, zlá koordinácia tela a iné.

Naše telo, myseľ a duša sú naplnené nekonečnou energiou, čakajúcou na uvoľnenie - je to naše dedičstvo. Blahobyt a šťastie sú naším prirodzeným stavom. Môžeme odstrániť vrstvy stresu a programovania, ukrývajúce v nás žiarivý drahokam."


Kineziológia pomáha ľuďom žiť lepšie, bez emocionálnych záťaží a tešiť sa viac zo života.

Katalóg / databáza kineziológov na Slovensku - možnosť vyhľadať kineziológa podľa konkrétneho mesta.

Zdroje:
[1] harmoniazdravia.eu/kineziologia
[2] kineziologia.szm.com
[3] biorezonancia.eu
[4] Image courtesy of Ambro at FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zaujímať: 
Psychosomatika - výpoveď duše telom
Kraniosakrálna terapia
Chiropraktika
Thajská masáž
Shiatsu
Reflexná terapia (reflexológia)
Bankovanie a banková masáž
Osteopatia - terapia rukami

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S