Dokumenty o trikoch potravinárskeho priemyslu a o vyhadzovaní potravín

Dokumenty o našej konzumnej spoločnosti, o veľkopodnikaní vo výrobe potravín a o trikoch potravinárskeho priemyslu. Hlavným problémom kvality potravín je hlavne dopyt po lacných potravinách.

Dokumenty o trikoch potravinárskeho priemyslu a o vyhadzovaní potravín

Hlavným problémom kvality potravín je hlavne dopyt po lacných potravinách. Nadnárodné veľkoobchodné spoločnosti tlačia na výrobcov potravín, aby dosiahli čo najnižšie ceny a boli čo najviac konkurencieschopné, a to má potom dopad na kvalitu výrobkov. A tak následky zdanlivo lacných jedál nesie celý zdravotný a sociálny systém.

Zmena je možná, iba ak príde od obyčajných ľudí, bežných konzumentov.


Dokument: TRIKY POTRAVINÁRSKEHO PRIEMYSLU (Die Tricks der Lebensmittleindustrie) - slovenské znenie, 43 minút

Každý rok uvádza potravinársky priemysel a trh tisíce nových potravinových produktov. A keďže boj o zákazníka je tvrdý, nálepky na potravinách sú plné viet o zdraví, kvalite a pod. Sú však aj pravdivé? Tento dokument odhaľuje rozličné praktiky výrobcov a ich dôsledky pre spotrebiteľa. Taktiež poukazuje aj na spory, ktoré neustále prebiehajú medzi organizáciami na ochranu spotrebiteľov a potravinárskym priemyslom.


Triky potravinárskeho priemyslu -dokument (www... by peter-ondrasek

 

Dokument: ČERSTVÉ, ALE V KONTAJNERI (Taste the waste) - slovenské znenie, 54 minút

Je smutným faktom, že viac ako polovica vyprodukovaného jedla sa nikdy nedostane na taniere spotrebiteľov. Namiesto toho skončí v kontajnerech alebo na skládkach. Nemyslia sa pritom iba pokazené potraviny, ale aj úplne nezávadné produkty, ktorým často ani neskončila záručná doba. V krajinách EU takto končí cca 90 miliónov ton jedla ročne, čo je pribižne dvojnásobok objemu potravy, ktorá by stačila k nasýteniu všetkých hladujúcich ľudí na svete. Ako je to možné? 

Dokument sa zaoberá aj tým, aké prístupy a riešenia by mali naozaj zmysel. Súčasný stav je možné zmeniť iba vtedy, ak sa vyvinie dostatočne silný tlak na to, aby sa predchádzalo vzniku odpadu.





Zdroje:
[1] Image courtesy of xedos4 at FreeDigitalPhotos.net
[2] youtube.com
[3] dailymotion.com
[4] dokumenty.tv

Mohlo by vás zaujímať: 
Prídavné látky v potravinách, potravinové aditíva alebo ľudovo "éčka" 
Dokument - Kontroverzné "éčka" (potravinové aditíva) 
Dokumenty o potravinách - ich výrobe a kvalite
Dokumentárny film: Na jedle záleží – si to, čo ješ
Aké oleje používať na bezpečné vyprážanie a pečenie 
"Dobré" a "zlé" tuky, trans-tuky a nízkotučný trend 
Existuje "dobrý" a "zlý" cholesterol? 
BIO alebo NEBIO?

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest X blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
 
S