Dokumenty a prednášky o rizikách očkovania

Názory na bezpečnosť očkovania sa veľmi líšia. V súčasnosti je k dispozícii mnoho informácií ohľadne očkovania (vakcinácie), zloženia vakcín a ich možných nežiaducich účinkov na zdravie.

Dokumenty a prednášky o rizikách očkovania

Každý rodič chce, aby sa jeho dieťa zdravo vyvíjalo a niekedy je ťažké rozhodnúť sa, čo je pre zdravie dieťaťa prospešné a čo nie. Jednou z takýchto sporných otázok je dnes aj očkovanie malých detí.

Názory na jeho bezpečnosť sa veľmi líšia. Keďže v súčasnosti je k dispozícii mnoho informácií ohľadne očkovania (vakcinácie), zloženia vakcín a ich možných nežiaducich účinkov na zdravie, každý si na túto problematiku môže vytvoriť vlastný názor.

Odpor voči povinnému očkovaniu malých detí vzrastá aj kvôli tomu, že sa to považuje za neprimeraný zásah do osobnej slobody človeka.

Krátky český dokument Utajená data o problematike očkovania - podnetom k jeho vzniku bolo odhalenie podvodu s falšovaním dát v CDC, čo je americký Úrad pre prevenciu a kontrolu chorôb.

Dokumentárny film: „Strieľanie naslepo - ticho o očkovaní“ (Lina B. Moreco)
„Shots in the dark“ - americko-kanadsko-francúzsky film, 90 min. - anglické znenie so slovenskými titulkami

Dokumentárny film „Strieľanie naslepo - ticho o očkovaní“ sa snaží bez toho, aby spochybňoval očkovanie ako také, predstaviť názory ako pacientov tak aj vedcov, ktorí skúmajú príčiny ich chorôb. Vo filme uvidíte niekoľko príbehov detí a dospelých, ktorí boli poškodení očkovaním a vystupuje v ňom viacero odborníkov z oblasti očkovania. Reč je aj o autizme a o (ne)odškodňovaní obetí očkovania. Tento dokumnet spochybňuje hlavne bezpečnosť rozsiahleho očkovania a upozorňuje na nárast alergií, neurologických problémov a autoimunitných porúch u očkovaných jedincov.
Prednáška: Anita Petek-Dimmer - „Očkovanie - Zmysel alebo nezmysel?“
Impfungen - Sinn oder Unsinn? - Švajčiarsko, 2008, 112 min. - nemecké znenie s českými titulkami

Anita Petek Dimmer sa vo svojej prednáške snaží objasniť, prečo očkovanie nemusí byť pri ochrane zdravia práve tou najlepšou voľbou. Napríklad kvôli obsahu mnohých jedovatých látok vo vakcínach. Sporná je podľa nej aj účinnosť samotných očkovacích látok. Táto prednáška prináša množstvo zaujímavých informácií o očkovaní a taktiež prekvapivé závery, s ktorými sa zhoduje mnoho kvalifikovaných lekárov. 
Prednáška: Nežiaduce účinky očkovania (MUDr. Ludmila Eleková)Ďalšie dokumenty o očkovaní sú dostupné na veoh.com.

Bezpečnosť očkovania je vecou názoru a dobrých alebo zlých skúseností.

Pokiaľ matky využívajú svoju materskú intuíciu, urobia tie najlepšie rozhodnutia pre svoje deti.

Zdroje: youtube.com
Image courtesy of Baitong333 at FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zaujímať:
Videá: Zrod a vývin nového ľudského života
Prednáška "Prečo sú deti choré (Proč jsou děti němocné?)"
Dokumentárne filmy o marihuane
Dokumentárne filmy o VODE
Dokumentárny film: Na jedle záleží – si to, čo ješ

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S