Trápia vás pigmentové škvrny? Vyskúšajte kolagén

Pigmentové škvrny v dôsledku účinkov UV žiarenia sú síce zdraviu neškodné, ich odstránenie je ústredným estetickým problémom mnohých žien aj mužov. Aj tu platí pravidlo, že najúčinnejšia je prevencia.

Trápia vás pigmentové škvrny? Vyskúšajte kolagén

PR článok

Príchod leta je pre väčšinu ľudí spojený s radostnými očakávaniami, a za týmto javom sa neskrýva žiadne záhadné kúzlo. Blahodarné účinky slnka sú dnes už dobre známe, opaľovaniu sa však bez miernych pocitov úzkosti nemôže odovzdať každý. Pigmentové škvrny sa môžu objaviť u každého, bez ohľadu na vek či farbu pokožky.

Pigmentové škvrny sa môžu objaviť kedykoľvek

Pigmentové škvrny v dôsledku účinkov UV žiarenia sú síce zdraviu neškodné, ich odstránenie je ústredným estetickým problémom mnohých žien aj mužov. Aj tu platí pravidlo, že najúčinnejšou metódou v boji proti nim je prevencia. Síce sa vám môže zdať, že máte nadmieru odolnú pokožku, hyperpigmentácia vás môže kedykoľvek prekvapiť, jej riziko navyše rastie s pribúdajúcim vekom. Pri slnení sa preto chráňte opaľovacím krémom a ďalšími prípravkami na opaľovanie. Ak však problém už nastal, je prirodzené, že sa ho chcete zbaviť rýchlo a čo najjednoduchšie. Ale čo pomáha na pigmentové škvrny, ak nie ste zástancom „chémie“? Je možné sa ich zbaviť aj nenásilným a prirodzenejším spôsobom?

Kolagén v boji proti nezrovnalostiam pokožky

Ak kolagén nie je pre vás neznámym pojmom, určite ste počuli aj o jeho pozitívnych účinkoch najmä v súvislosti s nechtami a vlasmi, no najmä s pokožkou. Okrem toho, že ju hydratuje a spevňuje, čiže zabraňuje jej starnutiu, je efektívnou metódou pri odstraňovaní pigmentových škvŕn. Kolagén viete dopĺňať prostredníctvom výživových doplnkov, a ak si vyberiete tie správne, jeho pozitívne účinky budete vnímať v rôznych oblastiach (kožné problémy, bolesti kĺbov, štiepenie nechtov atď.). 100% morský kolagén bez ďalších prísad od Inca Collagen sa vstrebáva výborne, pretože ide o bioaktívnu (živú látku). Je to teda prirodzený spôsob toho, ako sa zbaviť pigmentových škvŕn a ako zabrániť ich ďalšiemu vzniku. Jeho užívanie je jednoduché, pretože je vo forme rozpustného prášku, ktorý iba rozmiešate v čistej vode a vypijete.

Ako vplýva kolagén na pigmentové škvrny?

Kolagén sa v ľudskom tele tvorí prirodzene. Po prečítaní tejto vety by právom mohla odznieť otázka: „Tak prečo by sme ho mali dopĺňať?“ Preto, lebo tento proces je vekovo ohraničený. Po 25. roku života vyprodukujeme stále menej kolagénu, po 40. roku už skoro nič. Znižuje sa odolnosť pokožky, a, logicky, tým sa zvyšuje aj riziko pigmentových škvŕn. Zlou správou je, že aj opaľovanie zrýchľuje pokles kolagénu. Starnutie organizmu zastaviť nemôžete, dokážete však zmierniť alebo až úplne zminimalizovať jeho príznaky. Kľúčovým faktorom je doplňovanie toho, čo vášmu telu chýba. Kolagén patrí medzi dôležité prvky, pretože 80% ľudskej kože tvorí práve táto bielkovina. Keď ho telu dodáte, začne obnovovať stratené spojenia medzi bunkami, predstavujte si to ako taký nenásilný proces rekonštrukcie.

Výber správneho kolagénu na pigmentové škvrny

Nie je jedno, akým procesom sa kolagénový prípravok vyrába. Ak je čistý a vyprodukovaný za studena (hydrolizovaný), je skoro isté, že ste si vybrali správne. Iba v takomto prípade sa do organizmu dostane v živej podobe, dobrým príkladom je už vyššie spomenutý Inca Collagen. Ten sa postará zároveň aj o veľkú časť prevencie, pigmentové škvrny sa na vašej pokožke objavia menej alebo skoro vôbec. Dôležité je vedieť aj to, že sa môžu začať tvoriť už roky pred tým, než sa stanú viditeľnými. Vedľajších účinkov sa obávať nemusíte, teda, ak by vám vypnutá pokožka a zdravšia pleť náhodou neprekážala.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S