Rady a tipy ako zatočiť s alergiou

Predstavte si, že sa prechádzate sa po rozkvitnutej lúke, cez prsty vám pretekajú steblá voňavej trávy a slnko sa vám vpíja do pokožky. Krásny pocit, však?

Rady a tipy ako zatočiť s alergiou

PR článok

Predstavte si, že sa prechádzate sa po rozkvitnutej lúke, cez prsty vám pretekajú steblá voňavej trávy a slnko sa vám vpíja do pokožky. Krásny pocit, však?

Kameň úrazu prichádza v prípade, že máte sezónnu alergiu. Práve kvôli nej si nemôžete naplno užiť čaro prebúdzajúcej sa prírody po zime.

 

„Jar je ľahkým kokteilom myšlienok v mojej hlave, so sotva počuteľným svetlom a ostrým tónom nádeje.“

 

Prvé príznaky sú nenápadné

Peľovej alergii sa nedá vyhnúť. Dýchať musíte. Preto neviete zabrániť ani vdýchnutiu peľu do tela. Ak však svoju nádchu nebudete riešiť, môže prejsť až do chronickej fázy. A to určite nechcete.

Zdroj: Unsplash/ Eugene Zhyvchik (https://unsplash.com/photos/kk6i7ZogKqI)

 

Mnoho ľudí trpí jarnou alergiou, o ktorej ani len netuší. Objavia sa prvé príznaky, no vy nad tým iba kývnete rukou a poviete si, že to je len obyčajné prechladnutie. Alebo si spravíte test na koronavírus.

 

Kedy je ten správny čas navštíviť alergiológa?

Vášho lekára alebo alergiológa by ste mali navštíviť v prípade, že na sebe spozorujete niektorý z týchto príznakov:

  • začervenanie očí
  • vodnatý výtok z nosa
  • opuch sliznice
  • sťažené dýchanie
  • pálenie alebo svrbenie očí
  • slzenie
  • opuch viečok
  • kašeľ
  • svrbenie mäkkého podnebia
  • záchvatové kýchanie

Dôsledkom alergickej nádchy je sťaženie bežného života. Zbadáte to najmä na poklese vašej produktivity. Spomenuté príznaky vás vo zvýšenej miere prenasledujú nielen vonku, ale aj po príchode domov.

Ako zatočiť s alergiou

Vedeli ste, že existuje takzvané peľové spravodajstvo? Funguje na podobnom princípe ako počasie na internete. V prípade, že máte jarnú nádchu, mali by ste ho pravidelne sledovať. V čase maximálneho výskytu peľu obmedzte pohyb v prírode. Na dedine je táto koncentrácia vysoká zrána a v meste zase večer. Preto by ste si váš domov mali vetrať mimo týchto časových intervalov.

Okrem toho vás potešia aj čističky a práčky vzduchu. Tie najkvalitnejšie a najlacnejšie nájdete v rámci zliav v sekcii Dr. Max akcie.

Zdroj: Unsplash/ Kitera Dent (https://unsplash.com/photos/e8OieGtJExs)

 

K účinnému potláčaniu príznakov patrí aj zvýšená hygiena nosa, vrátane pravidelných preplachov. Vhodné a lacné pomôcky nájdete na internetovej stránke www.vasekupony.sk. Okrem iného tam totiž nájdete aj Benu lekáreň zľavový kód. Máte chuť na prechádzku? Nemusíte sa obmedzovať. Na pobyt vonku však využite najmä čas po daždi.

Zdroj: Unsplash/ Remy_Loz (https://unsplash.com/photos/JDNzXXrLyZg)

 

Po príchode domov sa osprchujte a dôkladne si umyte najmä vlasy. Tam sa totiž zadržiava najväčšie množstvo peľu. Oblečenie, ktoré ste mali v prírode, nenechávajte v spálni. Dôvod je jednoduchý – môžu sa na nich usadiť čiastočky neželaného alergénu. Dúfame, že vám naše rady pomohli a  budete môcť žiť síce s alergiou, ale bez ťažkostí. Pri riešení problémov s alergiou sa však nezabudnite poradiť s vašim lekárom.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S