Proteínový doplnok počas chudnutia

Chudnutie si vyžaduje, aby cvičiaci znížil kalorický príjem, čo môže predstavovať určité ťažkosti pri zabezpečovaní správneho množstva jednotlivých makroživín v strave.

Proteínový doplnok počas chudnutia

PR článok

Chudnutie si vyžaduje, aby cvičiaci znížil kalorický príjem, čo môže predstavovať určité ťažkosti pri zabezpečovaní správneho množstva jednotlivých makroživín v strave. Preto prichádzajú na pomoc proteínové doplnky. Aký typ živiny si vybrať a ako funguje? Oplatí sa to?

Čo je proteínový doplnok?

Proteínový doplnok je produkt založený na jedinej živine, bielkovine,
čo sú bielkoviny. Účelom doplnku je doplniť vašu každodennú stravu a pomôcť vám udržať plánované výživové ciele. Je zdrojom cenných aminokyselín, ktoré majú v našom tele viacero funkcií:

-budovanie tkanív
-regenerácia poškodenia spôsobeného tréningom
-podpora enzymatických procesov
-zlepšenie zloženia tela
-pomáha udržiavať stav vlasov a pokožky

Výrobky tohto typu sú bez pridaných sacharidov a cukrov a nemajú pridané tuky, čo účinne zvyšuje ich využitie počas redukčnej diéty. Okrem toho môžu slúžiť ako núdzový spôsob zabíjania hladu, alebo túžba po niečom sladkom vďaka ich vynikajúcej chuti.

Môže proteín pomôcť pri chudnutí?

Proteínové doplnky môžu určite podporiť obdobie redukcie tuku. To všetko je spôsobené účinkom bielkovín na rýchlosť metabolizmu. Telo potrebuje veľké množstvo energie, aby zvládlo trávenie bielkovín. Okrem toho bielkoviny ovplyvňujú úroveň termogenézy v našom tele, a to pomáha pri chudnutí a zbavovaní sa nežiaduceho tuku. Ďalším dôležitým aspektom je udržiavanie správne fungujúcej inzulínovej rovnováhy a potláčanie hladu, čo sa účinne prejavuje v nedostatku chuti na občerstvenie. Môže smelo konkurovať bežným jedlám.

Obsiahnuté bielkoviny v doplnkoch sa vyznačujú vysokou biologickou hodnotou, ktorá je okrem iného vyššia ako u hydinového mäsa. To znamená, že nie sú druhoradou potravinou, ale plnohodnotnou súčasťou každodennej stravy. Okrem toho po tréningu, vďaka vynaloženému úsiliu uprednostní používanie bielkovín, vďaka svojej rýchlej stráviteľnosti a pomoci pri regenerácii organizmu.

Ktorý typ si vybrať?

Trh s výživovými doplnkami nám ponúka celý rad bielkovinových výrobkov, ktoré sa líšia bielkovinovými frakciami a určitými funkčnými prísadami. Základom základných proteínov je srvátkový proteínový koncentrát, známy ako WPC. Pokročilejšie formy tejto frakcie sú WPI a WPH a môžu byť užitočné pre ženy s intoleranciou laktózy alebo tráviacimi problémami. Ak trpíte bolesťami brucha, napríklad po konzumácii mlieka, enzým laktáza môže byť užitočným doplnkom výživy.
Pre návštevníkov posilňovne, ktorí sú zároveň vegetariáni alebo vegáni, sa odporúčajú výživové doplnky na báze rastlinných bielkovín, ako je sója, hrach, ryža alebo konope. Poskytujú tiež množstvo aminokyselín, ktoré úspešne podporujú obdobie chudnutia a umožňujú vám vychutnať si dosiahnuté výsledky.

Ako dávkovať?
Proteínové doplnky sa používajú v závislosti od nedostatkov v strave. 1-2 porcie denne sa zdajú byť dobrým riešením ako náhrada jedla alebo obohatenie jedla. To všetko vďaka vynikajúcej chuti súčasných výrobkov, ktoré môžu slúžiť ako príloha k ovociu vo forme dezertu alebo rôzneho vhodného pečiva. Bielkoviny môžete používať kedykoľvek počas dňa a jediným obmedzením, pokiaľ ide o formu ich konzumácie, je vaša predstavivosť. Šejky, koláčiky, muffiny, omelety a zmrzlina sú len niektoré z možností. 20 g na dávku je optimálne množstvo, ktoré spúšťa biologický účinok spojený so stimuláciou anabolizmu.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S