Blahodárne účinky kostihoja lekárskeho

História kostihoju lekárskeho hovorí o jeho priaznivých účinkoch pri rôznych druhoch úrazov, vrátane zlomenín. Využitie mali i pri povrchových poraneniach, ktoré mali problém s hojením.

Blahodárne účinky kostihoja lekárskeho

História kostihoju lekárskeho hovorí o jeho priaznivých účinkoch pri rôznych druhoch úrazov, vrátane zlomenín. Využitie mali i pri povrchových poraneniach, ktoré mali problém s hojením. Ide o bylinu, ktorá ma široké využitie na rôzne zdravotné problémy, dokonca i pri tuberkulóze či ochorení pľúc. Kostihoj lekársky obsahuje i rôzne vitamíny na posilnenie kostí a minerály, ako je vitamín C, vápnik a horčík. Ak máte niektorý z týchto problémov, neváhajte siahnuť po kostihoji lekárskom.

Bolesť svalov a kĺbov

Bolia vás kĺby a svaly? Vytvorili sa vám zápaly, ktoré cítite pri každom svojom pohybe? Využite na tieto problémy túto zázračnú bylinku s názvom kostihoj lekársky, ktorá pomáha zmierňovať bolesť a zápal svalov a kĺbov a urýchliť tak celkové hojenie.

Pokožka

Kostihoj lekársky obsahuje látku alantoín, ktorý patrí medzi zložky, ktoré hydratujú, chránia a upokojujú pokožku. Vďaka tejto zložke dokáže kostihoj znížiť abnormálne zhrubnutie pokožky. Viete ho využiť i na podráždenú pokožku, čiže ak ste sa na spálili na slnku či sa vám urobila na pokožke vyrážka, potrite ju kostihojom lekárskym a ten vám napomôže urýchliť liečbu.

Tip pre vás: Keďže tu už máme leto a to je spojené s komármi, potrite si vaše štípance od komára kostihojom a sledujte, ako vám pomôže pri zmiernení bolesti štípanca.

Ako používať kostihoj lekársky?

Najčastejšie sa kostihoj používa ako masť či obklad. Tie sa najlepšie a najúčinnejšie dostanú do rany a pomôžu jej tak rýchlejšie regenerovať a zahojiť sa. Niektorí ľudia však kostihoj využívajú aj ako čaj. Doporučuje sa však čaj nepiť príliš často.

Ak teda trpíte bolesťami kĺbov či povrchovým poranením pokožky, siahnite radšej po prírodnej liečbe pomocou kostihoja lekárskeho, ako chémií. Je to tradičná bylinka, ktorá tu existuje už celé stáročia. Vyhnúť by sa mu mali len tehotné/dojčiace ženy, deti či ľudia s problémami pečene, pretože obsahuje pyrolizidínové alkaloidy.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S