Pripravte svoju záhradu na jarnú pohodu

Jar sa už ohlásila a domácnostiam neostáva nič iné, iba pripraviť svoju záhradu na toto premenlivé ročné obdobie. Tak, aby sa z nej všetci členovia domácnosti mohli tešiť.

Pripravte svoju záhradu na jarnú pohodu

PR článok

Jar sa už ohlásila a domácnostiam neostáva nič iné, iba pripraviť svoju záhradu na toto premenlivé ročné obdobie. Tak, aby sa z nej všetci členovia domácnosti mohli tešiť. Na čo by ste pri príprave svojej záhrady jednoznačne nemali zabudnúť?

Vytiahnite záhradný nábytok

Záhradný nábytok ste pravdepodobne pred zimnou schovali. Teraz je čas ho znova vytiahnuť a urobiť revíziu. Nábytok musí byť v prvom rade pohodlný a nezaberať veľa miesta v garáži. Pokiaľ nábytok nemáte, alebo so stávajúcimi kúskami nie ste spokojní, poobzerajte sa po nových kúskoch.

Pri výbere záhradného nábytku majte ale na pamäti, že kúsky sú vystavované vplyvom počasia - zimám aj horúčavám, preto je dôležitým faktorom jeho odolnosť. Spolu s odolnosťou ide ruka v ruke aj životnosť. Keďže nábytok nechcete každoročne meniť, siahnite po  kvalitných kúskoch. Plastový nábytok je síce lacnejší, no neradí sa medzi trvácny. Siahnuť môžete tiež po odolnom ratanovom nábytku, ktorý vďaka svojmu prírodnému a dizajnovému vzhľadu vytvorí na záhrade príjemnú atmosféru.

Postarajte sa o posedenie

Na čo by ste jednoznačne nemali zabudnúť, je posedenie, kde si vychutnáte rannú kávu, alebo pohostíte priateľov a rodinu. Ako všetci vieme, keď sa do terasy oprie slnko, teplota okamžite stúpne a posedenie sa stane nepoužiteľným. Preto je dobré posedenie umiestniť niekde, kde máte celý deň tieň. V prípade, že na záhrade podobný súkromný kútik, ktorý je tiež chránený pred pohľadmi susedov, nemáte, popremýšľajte o markíze. 

Vonkajšia markíza ochráni vašu terasu pred každým slnečným dňom, miernym dažďom či dotieravým pohľadom. Vytvára pohodlný tieň a je vhodná aj pre veľké plochy. Namontovať ju môžete čelne do fasád aj do stropu. Navyše, nemusíte sa obmedzovať ani z hľadiska dizajnov. Vonkajšiu markízu si totiž môžete vybrať podľa vkusu - v ponuke nájdete rôzne látky, čo sa farebnosti týka.

Pusťte sa do prác, ktoré ste odkladali

Chystáte sa položiť chodník alebo postaviť plot? Začnite s prípravnými prácami a objednajte si materiál. Pokiaľ nepatríte k domácim kutilom, poobzerajte sa po firme, ktorá stavbu plota alebo pokládku dlažby zvládne za vás.

Pripravte pôdu na úrodu

Ak sa chystáte sadiť, v prvom rade musíte pripraviť pôdu. Po zime potrebuje pôda v záhradke dodať živiny. Medzi prvé úpravné práce patrí kyprenie pôdy a hrabanie, ktoré zabránia v raste nechceným rastlinám. Ďalej sa pôda hnojí a zarovnáva. Keď je pôda kompletne pripravená, môžete sa pustiť do sadenia.

Prichystajte skleník

Rozhodli ste sa postaviť aj skleník? V prvom rade skontrolujte jeho strechu aj steny. Zvyšky rastlín aj burinu vytrhajte a pôdu pohnojte. Pôda potrebuje živiny, aby vám vyprodukovala chutnú a zdravú zeleninu.

Ošetrite stromy

Máte na záhrade aj ovocné a iné stromy? Po zimných mrazoch budú potrebovať vašu opateru. Natrite preto rany na stromoch balzamom, voskom alebo latexom.

Príprava záhradky vlastne môže byť celkom zábavná. Po dlhej zime sa konečne svet prebúdza a vy sa z nádhernej prírody opäť raz môžete tešiť. Záhrada sa stane vaším novým útočiskom. Čo na to hovoríte?

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S