Máte radi pohodlie a ležérny štýl? Pozrite sa, ako na pánske teplákové súpravy!

Teplákové súpravy sú späť v plnej sile a sú neuveriteľne trendy. Faktom je, že teplákové súpravy sa ľahko nosia, sú neuveriteľne pohodlné a dostatočne všestranné na nosenie v mnohých situáciách.

Máte radi pohodlie a ležérny štýl? Pozrite sa, ako na pánske teplákové súpravy!

PR článok

Teplákové súpravy sú späť v plnej sile a sú neuveriteľne trendy. Faktom je, že teplákové súpravy sa ľahko nosia, sú neuveriteľne pohodlné a dostatočne všestranné na nosenie v mnohých situáciách. Toto oblečenie však ukrýva oveľa viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Pozrime sa na ich pôvod a subkultúru, ale aj na to ako ich nosiť na (prakticky) akúkoľvek príležitosť.

Od športu k mainstreamu

Hovorí sa, že ak príde apokalypsa, všetko, čo na svete zostane, sú šváby a tepláky. Pravdivosť tohto výroku sme si overili aj počas nedávnej epidémie koronavírusu. Je to preto, že tepláky sú všade. Zrod toho, čo dnes poznáme ako teplákovú súpravu, možno vysledovať do roku 1967, kedy Adidas spolupracoval s nemeckým futbalistom Franzom Beckenbauerom. Do tejto doby tepláky nosili len športovci, ktorí potrebovali praktické a teplé oblečenie. Ešte v 70-tych rokoch by ste pravdepodobne v teplákoch okrem futbalistov a učiteľov telesnej výchovy nevideli nikoho iného. Osemdesiate roky priniesli breakdance a hip-hop, no a spolu s hudbou začalo aj fitness šialenstvo, ktoré povzbudzovalo ľudí k pohybu bez ohľadu na to, či už to bol jogging alebo aerobik. Mnohí teda na športové aktivity začali využívať práve teplákové súpravy. S rokom 2000 prišiel zrod britskej grime hudby. Grime hudba vznikla ako spôsob, akým mladá marginalizovaná černošská komunita hovorí o svojich skúsenostiach. Ľudia ako Stormzy, Skepta a jeho ,‚teplákové mafie‘“, Dizzee Rascal, Lethal Bizzle, jme a Wiley nás vzali doslova útokom a športové tepláky sa postarali o to, že grime a s ním spojené oblečenie boli začlenené do mainstreamovej kultúry.

Ako a kam nosiť teplákovú súpravu?

Dôležité sú dve veci. Po prvé, velúrové teplákové súpravy sú tento rok opäť v móde. Po druhé, pokiaľ nie ste Armie Hammer alebo Rag'n'Bone Man, existujú situácie, kedy sa neodporúča nosiť teplákovú súpravu, napríklad do práce (pokiaľ nepracujete v oblasti športu), na pracovné pohovory, na formálne príležitosti a udalosti, a do niektorých luxusnejších klubov a reštaurácii. Možností, akú teplákovú súpravu zvoliť a kde si ju kúpiť je nespočetne veľa. Vyskúšať môžete napríklad Bolf.sk, alebo sa jednoducho prejdite po meste a čakajte, kým vás nejaká súprava osloví. Pokiaľ sa chystáte športovať, teplákové súpravy sú na to ideálne. Dokážu udržať vaše telo pri tréningu v teple, a to pri akomkoľvek športe alebo aktivite. Keď sa zahrejete, môžete si mikinu ľahko vyzliecť a pokračovať v tréningu. V tomto prípade si k súprave zvoľte športové tenisky a topy, ktoré sú odolné voči potu. Ak sa chystáte do školy, či už máte v pláne študovať alebo žúrovať, teplákové súpravy riešia otázku, čo si obliecť. Dilemou na každý deň tak bude iba farba trička, ktoré zvolíte. Skvelé ale je, že každý deň môžete vytvoriť úplne nový outfit. Snažte sa vždy kombinovať jednofarebné tričká, ideálne biele, čierne alebo modré. Dodá vám to štýl a uhladenosť. Nezabudnite ani na špičkové značkové tenisky. Nasaďte si šiltovku a ste pripravení vyraziť na ďalšiu prednášku – alebo si dať ďalší drink.

Podobný styling môžete zvoliť napríklad aj na bežný deň, keď sa chystáte na prechádzku alebo na stretnutie s priateľmi. Tu si však môžete dovoliť aj odvážnejšie kombinácie, teplákové súpravy s veľkými logami, alebo tie decentné a jednofarebné, ktoré môžete skombinovať s výraznými vzorovanými tričkami. Základom sú masívne tenisky a štýlové slnečné okuliare. Tepláky sú ale skvelou voľbou aj na cestovanie. Často majú vrecká na vaše cennosti a umožňujú vám pohodlne sedieť alebo stáť. V tomto prípade zvoľte nadrozmerné teplákové súpravy, ktoré vám umožnia ľahký pohyb, či už bežíte na let alebo ťaháte ťažké tašky. Krátke teplákové súpravy udržia vaše nohy v chlade a dobre sa hodia k teniskám. Môžete ich navyše skombinovať aj s vysokými značkovými ponožkami.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S