Do práce či do mesta ekologicky? Choďte peši alebo sa zvezte na penny boarde

Denne dochádzame do práce – autom, vlakom, autobusom. Každý z týchto spôsobov však zanecháva ekologickú stopu. Premýšľate nad tým, ako by ste mohli dochádzať do práce ekologickejšie? Máme pre vás tipy

Do práce či do mesta ekologicky? Choďte peši alebo sa zvezte na penny boarde

PR článok

Denne dochádzame do práce – autom, vlakom, autobusom. Každý z týchto spôsobov však zanecháva ekologickú stopu. Premýšľate nad tým, ako by ste mohli dochádzať do práce ekologickejšie? Máme pre vás tipy, ktoré môžete vyskúšať.

Prejdite sa

Najzdravším a najekologickejším spôsobom, ako sa dostať z domu do práce je ísť peši. To, samozrejme, prichádza do úvahy iba vtedy, pokiaľ bývate v maximálnej vzdialenosti do 20 minút pešej chôdze od miesta vášho pracoviska. V opačnom prípade budete musieť chôdzu pravdepodobne vymeniť za nejaký dopravný prostriedok, ktorý vám pomôže ušetriť aspoň trochu času a energie.

Choďte na bicykli

Druhým spôsobom, ktorý môžete využiť je bicykel. Veľmi rýchlo a jednoducho vás dopraví kam potrebujete. Problém je, že bicykel si už vyžaduje vstupnú investíciu, najmä pokiaľ doma žiadny bicykel nemáte. Je tiež potrebné bicykel niekde skladovať, čo môže byť v bytovkách bez pivníc problém, no a nakoniec, bicykel si vyžaduje aj pravidelnú údržbu. Aj keď sa teda môže na prvý pohľad bicykel zdať ako ideálne riešenie, nemusí to tak vždy byť, alebo to minimálne neplatí pre každého.

Cestujte udržateľne

Riešením je tiež penny board. Doska, ktorá je o niečo kratšia ako longboard, no zároveň menšia ako klasický skateboard, je na dochádzanie do práce, cestovanie, alebo jednoduché presúvanie sa po meste ako stvorená. Krátky dizajn tejto doske poskytuje citlivé ovládanie a uľahčuje cestovanie pomedzi ľudí a  prekážky. Nemusíte nevyhnutne jazdiť rýchlo, vďaka čomu je jazda bezpečnejšia ako na klasickom skateboarde, ale stále oveľa rýchlejšia ako chôdza. Navyše, vysokokvalitné kolieska vyrobené špeciálne pre tento typ dosky sú super hladké a tiché, takže nikoho nerušia. Obrovskou výhodou je, že je lacný, ľahký, a jednoducho sa skladuje. Ak vás zaujala myšlienka vlastnenia penny boardu a premýšľate nad tým, do akej kvality investovať, odpoveď je jednoduchá – dostanete to, za čo zaplatíte. Nekvalitné penny boardy sú pomalé a ťažké. Originálne kolieska majú špeciálne zloženie so špecifickou tvrdosťou. To im dáva presné množstvo priľnavosti potrebné pre úžasný carvingový výkon dosky. Skutočná doska je tiež vyrobená zo špeciálnej plastovej zmesi, čo jej dáva dokonalú kombináciu flexibility a odolnosti pre dlhotrvajúci výkon. To ceníte najmä vtedy, keď váš lacný penny board po pár jazdách na slnku vybledne, praskne alebo sa začne odlupovať. Jednoducho, stavte na kvalitu – ochránite tým planétu hneď dvakrát!

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S