Zariaďujeme izbu pre novorodenca. Ako na to?

Pribudne vám onedlho do rodiny nový člen? Ruka v ruke s tým ide aj zariadenie novej izbičky pre bábätko. Čo by v nej nemalo chýbať a ako mať starostlivo zariadený interiér?

Zariaďujeme izbu pre novorodenca. Ako na to?

PR článok

Pribudne vám onedlho do rodiny nový člen? Ruka v ruke s tým ide aj zariadenie novej izbičky pre bábätko. Čo by v nej nemalo chýbať a ako mať starostlivo zariadený interiér?

Detská postieľka

Postieľka je niečo, bez čoho sa jednoducho nepohnete. Tak ako bez kočíka. Detskú postieľku vyberajte najlepšie s rozmermi 140 x 70 cm a výškou tak, aby sa vám z nej bábätko dobre vyberalo aj do postieľky ukladalo. Vhodnejšie je vyššie položené dno s možnosťou zníženia. Ohrada by mala byť pevná, sťahovací bok síce môže byť praktický, no neodporúča sa, keďže ho dieťa môže aj samé stiahnuť a vypadnúť z postieľky. A čo sa materiálu týka, stavte na ten prírodný, ošetrený zdravotne neškodným náterom.

 

Matrac

Matrac v postieľke je pre malé bábätko lepšie voliť tvrdší, no nemusí to byť tá najvyššia tuhosť. Dieťa by sa do matraca nemalo zabárať. Ideálny je matrac z kokosového vlákna, ktorý prirodzene bráni aj množeniu roztočov.

 

Prebaľovací pult

Prebaľovanie bude pár rokov vašou rutinou, preto je potrebné zaobstarať aj prebaľovací pult. Na výber máte samostatné pulty so skrinkou, kam môžete uložiť potrebné veci, podložku alebo aj pult pripevnený k postieľke. Každý má výhody aj nevýhody, vyberajte podľa priestorových možností aj využitia.

 

Pridajte farby a detaily

Detaily sú v detskej izbičke rovnako dôležité pre novorodenca ako pre staršie deti. Farebné detské obliečky, jemné farby na stenách aj plyšové hračky. Čo sa farebnosti týka, netreba to preháňať, aby veľa farieb dieťa skôr nerušilo. S plyšákmi pozor najmä v postieľke – v prvých mesiacoch ich dieťatku do postieľky nedávajte. Do detskej izby môže kúpiť aj pekný koberec s hravým detským motívom. Mal by byť mäkký, keďže sa predpokladá, že sa na ňom bude dieťa hrať.

Neviete si rady? Stovky produktov vyberajte na Heureka.sk. Pomôžu vám aj recenzie od zákazníkov, ktorí si produkt kúpili pred vami a mali čas ho poriadne vyskúšať.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S