Strhujúce sci-fi a fantasy knižné tipy pre vaše ratolesti

V dnešnej uponáhľanej dobe je občas až náročné zastaviť sa. Sme vyčerpaní od večného stereotypu, vystresovaní, bez možnosti pohodlne usadiť sa, vypiť čaj či kávu, porozprávať sa s najbližšími či prečí

Strhujúce sci-fi a fantasy knižné tipy pre vaše ratolesti

PR článok

V dnešnej uponáhľanej dobe je občas až náročné zastaviť sa. Sme vyčerpaní od večného stereotypu, vystresovaní, bez možnosti pohodlne usadiť sa, vypiť čaj či kávu, porozprávať sa s najbližšími či prečítať si dobrú knihu a zrelaxovať. Žiaľ majú tento problém nielen dospelí, ale čoraz viac i deti a dospievajúci. Máme preto pre nich knižné vychytávky, ktoré ich rozhodne odpútajú od reality.

Tiene medzi nami

Temná fantasy romanca s hlavnou hrdinkou Alessandrou si vás obtočí okolo prsta už pri prvých stránkach. Alessandra má viac, než dosť toho, ako je každým podceňovaná a preto sa rozhodne pre radikálny krok vo svojom živote - vziať si Tieňového kráľa, zabiť ho a získať jeho korunu.

Ako sa Alessandra postupne vžíva do dvorného života, uvedomuje si, že musí chrániť nielen svoj život, no i vlastné srdce. Začína totiž milovať muža, ktorého chce zabiť. Ťažko odoláva jeho havraním vlasom a magickým zeleným očiam, jeho sebavedomiu a mocnému charakteru. Popri tom, ako sa snaží odpútať svoje city ku kráľovi, musí chrániť jeho život, pretože nie je jediná, kto ho plánuje zavraždiť. Aj o tom sú niektoré knihy pre deti

Prekliaty zámok

Jedna z kníh od Thomasa C. Brezinu z kolekcie Klub záhad, ktorá, samozrejme, prerazila do sŕdc mladších i starších čitateľov. V tejto 128-stranovej detektívke sa spolu s Vicky, Nickom a Jupiterom vydáme na pátranie po objavení dôkazov o strašnom čine spáchanom na zámku Westfinster pred sto rokmi. Pomôžete trojici pátračom zistiť, kto na zámok uvalil kliatbu a čo sa ukrýva v jeho starých múroch?

Smradi

Nebojte sa, samozrejme sme nezabudli ani na tých najmenších. Kolekciu kníh Smradi si zamilujú nielen vaše deti, ale i vy dospelí. Humorný príbeh, ktorý vám zaručene vytlačí slzy smiechu, o partii zvieratiek, Pán Vlk, Pán Žralok, Pán Piraňa a Pán Had, ktoré sa chcú stať hrdinami skrze dobré skutky.

Počas svojej cesty za hrdinstvom sa stretnú so zlomyseľným morským prasiatkom prahnúcim za pomstou, s mačacou zombie apokalypsou či dokonca s koncom sveta. Dokážu hravo zvládnuť všetky prekážky a uplatniť svoje hrdinstvo? Séria obsahuje dokopy zatiaľ 8 dielov, každý s iným bombastickým príbehom plného humoru.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S