Výhody aromaterapie a možnosti jej využitia vo vašej domácnosti

Aromaterapia predstavuje spôsob využívania príjemnej vône na navodenie relaxu. Okrem iného však môže inhalácia niektorých zložiek napríklad zlepšiť respiračné problémy.

Výhody aromaterapie a možnosti jej využitia vo vašej domácnosti

PR článok

Aromaterapia predstavuje spôsob využívania príjemnej vône na navodenie relaxu. Okrem iného však môže inhalácia niektorých zložiek napríklad zlepšiť respiračné problémy. Aromaterapia ako taká má pomerne dlhú históriu a využíva sa nielen na liečebné účely, ale aj na navodenie príjemnej atmosféry. Aké sú výhody aromaterapie a ako ju môžete jednoducho využívať aj priamo u vás doma?

Ako doma realizovať aromaterapiu?

V domácom prostredí si môžete spraviť aromaterapiu rôznymi spôsobmi. Veľmi obľúbené a cenovo dostupné riešenie je využitie aromalampy. Ide o malú keramickú nádobku, kde si hore nalejete vodu a dolu zapálite čajovú sviečku. Do vody kvapnete pár kvapiek olejčeka s arómou a vôňa sa počas dlhej doby bude rovnomerne uvoľňovať po miestnosti.

Druhým spôsobom je použitie difuzéra. Na trhu nájdete rôzne druhy difuzérov, niektoré aj s možnosťou zvlhčovania vzduchu. Široký výber nájdete napríklad na Alza. Difuzér len jednoducho naplníte vodou a kvapnete do neho pár kvapiek olejčeka. Následne ho zapnete a opäť bude vo forme vodnej pary uvoľňovať príjemnú arómu.

Ďalší spôsob aromaterapie v domácnosti je, keď si priamo do vane nakvapkáte aromaterapeutický produkt. V tomto prípade je však potrebné používať produkty vhodné na pokožku. Medzi ďalšie spôsoby patrí napríklad používanie voňavých sviečkov, vonných tyčiniek a podobne. Možností je mnoho a treba si nájsť tú najlepšiu pre vás.

Výhody aromaterapie

Medzi výhody aromaterapie patrí najmä príjemná atmosféra. Tá nám často pomôže sa lepšie uvoľniť a zrelaxovať, napríklad po namáhavom dni v práci. Rovnako majú niektoré takéto éterické oleje výhody aj pri ťažkostiach – eukalyptový, či borovicový olej je vhodný pri respiračných problémoch. Na tráviace ťažkosti môžete použiť napríklad mätu a na lepšie sústredenie rozmarín. Známe sú aj upokojujúce účinky levandule, ktorú je vhodné inhalovať napríklad pred spaním.

Vnímanie vône je pre naše zmysly veľmi príjemné a nevyžaduje si to žiadnu námahu. Kvalitné éterické oleje vám môžu pomôcť zbaviť sa rôznych choroboplodných zárodkov, či plesní v interiéri. Pri používaní je možné ich miešať a na základe toho riešiť široké spektrum problémov.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S