Ajurvédska olejová masáž abhjanga - ako bez námahy zredukovať celulitídu

Abhjanga (abhyanga) je ajurvédska relaxačná a regeneračná masáž. Ide o olejovú masáž buď celého tela, alebo jeho časti. Odporúča sa preventívne proti ochoreniam, na regeneráciu, redukciu celulilitídy,

Ajurvédska olejová masáž abhjanga - ako bez námahy zredukovať celulitídu

Abhjanga (abhyanga) je ajurvédska relaxačná a regeneračná masáž.

Ide o olejovú masáž buď celého tela, alebo jeho časti.

Odporúča sa preventívne proti ochoreniam, na posilnenie zdravia, prečistenie, regeneráciu, udržanie sily a energie. Pokožka je najväčším orgánom človeka. Tisícky nervových zakončení ju spájajú so všetkými orgánmi a tkanivami tela. Preto môže byť prostredníctvom pokožky pozitívne ovplyvnené telo i myseľ človeka.

Ajurvédska masáž sa zameriava viac na marmu (akupresúrne body) ako na techniku alebo tlak.

Využíva individuálny prístup a liečivé oleje a byliny.

Jemná masáž teplým olejom zvoleným podľa individuálnej konštitúcie (váta, pitta alebo kapha) a ročného obdobia otvára kanály, ktorými sa vylučujú nahromadené toxíny, navodí sa rovnováha a odstránia sa rôzne blokády. Pokožka sa stáva pružnejšia, hebkejšia, redukuje sa celulitída a vrásky.

Ajurvédska masáž je obzvlášť vhodná pri ochoreniach svalov, obmedzenej pohyblivosti kĺbov, závislostiach, nervových ochoreniach, ženských problémoch, srdcovo-cievnych poruchách, psychických problémoch, depresii, negatívnom myslení, metabolických problémoch (obezita, podváha,...) a na zvýšenie agni (podpora trávenia).

Ajurvédska masáž nie je vhodná pri kožných ochoreniach, infekciách, cievnych ochoreniach, lokálnych zápaloch, rakovine, hypertenzii, akútnych ochoreniach kĺbov a kostí, po operáciách s tendenciou ku krvácaniu, pri nachladnutí a počas prvých troch dní menštruácie.

Ajurvéda považuje masáž za jeden z kľúčových faktorov dlhovekosti.

Zdroje: 
[1] MUDr. David Frej - Ajurvéda
[2] Image courtesy of Serge Bertasius Photography at FreeDigitalPhotos.net

Katalóg Abhjanga masérov na Slovensku

Mohlo by vás zaujímať:  
Ajurvédske masáže
Marmaterapia (ajurvédska akupresúra)
Reflexná terapia (reflexológia)
Thajská masáž
Shiatsu (japonská masáž)
Detoxikácia a pôst z hľadiska ajurvédy
Ajurvéda a kombinácie potravín 
Ajurvéda  
Ajurvédska výživa  
Ajurvédsky denný režim ako prevencia chorôb

 

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest X blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
 
S